| marius402 a întrebat:

folosesc windows 8.1 si decatori vreau sa ma joc metin2 full screen si intru in joc si apas tastele mi se blocheaza imi merge sa ma joc pe rezolutia 1024x768 inainte cand ma jucam pe win 7 sau pe 8 imi mergea sa ma joc pe rezolutia cea mai maxima1440x900 atat permite monitorul 1440x900 dar eu am placa video mai mare 7777 hd 1 gb cand bag pe televizor imi apare rezolutia 1990x1080 si merge metinul o fi din cauza ca trebuie sa ii dau sa ia driverul la monitor si unde gasesc am un Samsung syncmaster920nw

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Problema e ca metin nu este optimizat pentru windows 8.
e ca jocurile mai vechi care nu merg decat pe xp.
vezi daca merge in compatibility mode.
dai click dreapta pe program si intra in Properties.
ai tabul de Compatibility si marcheaza casuta cu run in compatibility mode for:
si ai acolo mai multe. win xp, vista, win 2000... etc.