| Pinker a întrebat:

FUNDA + VOT am 13 ani si vreau sa fac bani pe net gratis deoarece vreau sa cumpar niste shootere super tari.Eu nu incurajez pirateria si de aceea vreau sa le cumpar...nu vreau raspunsuri de genu ca sunt prea mic si nu stiu ce...
Apropo nu am card si vreau ca bani sa vina prin posta daca se poate

va multumesc mult

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Regret sa iti distrug visele dar nu ai cum.

Motive:
1. NIMIC dar absolut NIMIC in lumea asta nu e gratis (si site-ul asta pe care postam noi nu e gratis)
2. Nu ai cunostintele si maturitatea necesara sa incerci sa lucrezi pe internet (trebuie sa stii engleza bine, nu ca Iliescu sau Eba, si mai ales sa te exprimi)
3. Ai doar 13 ani. Nu te angajeaza(sau baga in seama) nimeni, nici legal nici ilegal.
4. Pe internet nu este nimeni disponibil sa iti trimita bani prin posta.

inca o data regret ca iti spun asta dar asta e realitatea.

Ai putea incerca sa inveti o meserie gen nu stiu impletit bratari sau creat carti postale, si sa le dai cuiva sa ti le vanda.

| Pinker explică (pentru Danzell):

Sa stii ca eu acum 7 luni ma inregistrasem pe un site in care iti dadea un dolar la fiecare like dat pe fb treaba era pe bune am castigat 200 de dolari si i-am pus unchiului pe card si a ramas la el dar am uitat ce site era