| MeDarius a întrebat:

Gta 5 mi se blocheza pentru o secunda cateodata cand merg cu masina, cand explodeaza ceva laga mine, asta poate fi din cauza ca am 4gb ram? Pentru ca am auzit ca ar putea fi si de la asta, si da am un calculator ce poate rula jocul in 30 fps+ daca vreti sa intrebati.

4 răspunsuri:
| TheAndi22 a răspuns:

Nu stiu daca neaparat ram-ul e problema...desi ar putea fi.
Placa video si procesorul de care sunt?
Ai putea incerca si sa pui niste setari mai mici.

| MeDarius explică (pentru TheAndi22):

Setarile sunt cele mai mici posibile si procesorul e i3 4130 si placa video gt 730..stiu ca o sa zici ca placa e praf, si stiu ca nu e foarte buna dar ruleaza gta 5 in 30 fps.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru MeDarius):

În cazul tău e posibil să fie de la RAM.
Dar poți încerca mai întâi să limitezi cadrele pe secundă la 30, cu un program precum MSI Afterburner. E posibil dacă faci asta, jocul să ruleze normal.
Poți să închizi orice altă aplicație deschisă atunci când rulezi jocul, dacă nu ai făcut asta deja.

| TheAndi22 a răspuns (pentru MeDarius):

Poti activa VSync-ul...un prieten avea un GT 740 parca si trebuia sa puna o rezolutie mai mica.
Incearca asa... ceva mai mic decat 1920x1080... poate chiar 800x600 daca suporti. Ar trebui sa ajute.