| MrOle a întrebat:

i ofer funda celui care ma ajuta cu problema:

De curand mi-am descarcat Battlefield 3 si imi merge sacadat jocul si sunetul...

Specificatiile calculatorului meu:
Operating System: Windows 7 Ultimate 32-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4400 @ 2. 00GHz (2 CPUs), ~2. 0GHz
Ram: 2048MB RAM
Placa video: NVIDIA GeForce 8400GS 1gb 128 bit
Hard Disk: 500 gb

Am mai mult de cat cere jocul de ce imi merge sacadat?

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Crezi tu ca ai mai mult. Placa video e o petarda, ram extrem de putin pentru W7+jocuri, procesor slab. http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=1164&game=Battlefield%203

| MrOle explică (pentru KodrutZ):

Procesoru e ok si un prieten il are si se joaca fara probleme... si placa video nu e de 512 mb e de 1 gb

| KodrutZ a răspuns (pentru MrOle):

Cap ai, minte iti mai trebuie. Poate sa fie si de 100 GB, 8400 GS are un rahat de procesor grafic.