| VladutAnghel a întrebat:

Ieri am dat update la windows-ul 10 de pe laptopul meu. Inainte sa instalez update-ul aveam posibilitatea sa folosesc smart gestures pe touchpad. Acum nu imi mai merg si nici nu mai gasesc optiunea in setari. Multumesc!; D

3 răspunsuri:
| WolffBoy a răspuns:

Daca folosesti "Synaptics TouchPad", poti ajunge la setari in urmatorul mod.
Intri in Settings->Devices->Mouse&TouchPad->Aditional mouse settings(va fi la related settings) ->Device Settings->Settings

| VladutAnghel explică (pentru WolffBoy):

Eu nu am Mouse&TouchPad ci le am separat si nu am optiunea aia

| WolffBoy a răspuns (pentru VladutAnghel):

Atunci prin Control Panel->Hardware and Sound ->Synaptics TouchPad sau Control Panel->Hardware and Sound->Mouse ->Device Settings sau cauti in Control Panel "Mouse"