| TheBestfqstgsq a întrebat:

ieri cand am aprins calculatorul nu imi mai mergea netul si mam tot chinuit sa il repar, a doua zi m-am dus la calculator si am bagat cablul enthernet in laptop si merge, am si router si wi-fi ul merge din ce sa fie funda urgent Si la laptop cand am bagat cablul am inchis wifi

Răspuns Câştigător
| soby47 a răspuns:

Si la mine face probleme, dar se rezolva cand ii dau disable apoi enable la placa de retea ( aia Local Area Connection ), i-am facut un shortcut pe desktop ca aproape de fiecare data cand deschid Pc trebuie sa rezolv problema manual.

| TheBestfqstgsq explică (pentru soby47):

Chiar acum incerc si dau funda daca merge

| TheBestfqstgsq explică (pentru soby47):

Am windows 7

| TheBestfqstgsq explică (pentru soby47):

C:\Documents and Settings\yonutu\Desktop\Untitled.png
uite cum apare si nu merge

| TheBestfqstgsq explică (pentru soby47):

C:\Documents and Settings\yonutu\Desktop\Untitled.png
uite km apare si nu merge cum ai zis tu
si in spate la mufa e doar beculetul verde aprins eu le am cu electronica dar
mie imi e sa nu fie ceva din router

| TheBestfqstgsq explică (pentru TheBestfqstgsq):

Site-ul asta C:\Documents and Settings\yonutu\Desktop\Untitled.png
il iei si il pui sus in bara unde e pagina scrisa stergi ce e acolo si pjui siteul de mai sus si iti apare poza cum imi arata

7 răspunsuri:
| AlexDaghiu a răspuns:

Daca nu-ti merge deloc poate ti s-a ars placa de retea si trebuie schimbata! Stai linistit/a nu costa mult.

| soby47 a răspuns:

Daca nu gasesti raspuns posteaza intrebarea la categoria tehnologie, vezi poate asta gasesti raspuns.