| ayran a întrebat:

Salut TPU. Ieri in timp ce ma jucam Roblox pe laptop, mi-a aratat pe ecran Locking si s-a stins, de atunci nu mai pot porni laptop-ul, cand apas pe buton, beculetul de la baterie e rosu si imi palpaie. Vreau sa mentionez ca laptopul era cam fierbinte (supraincalzit) inainte sa se stinga.
Ce pot face?

1 răspuns:
| Alin193937638291832 a răspuns:

Salut. Incercati sa scoateti bateria, daca merge sa o scoateti, ca sa se raceasca.
Poate becul rosu e din cauza ca nu aveti baterie, incercati sa il incarcati sau sa il lasati cateva ore, ca poate isi revine. Sau contactati un expert in PC-uri
Nu stiu daca o sa mearga sfatul meu.