| dantronikd a întrebat:

Ieri mi-am luat un laptop nou si tastele F1, F2, f3 imi schimba luminozitatea sunetul si chestii. Si in joci dau spre exemplu minecraft ca sa apas pe f1 cu el faci ss in minecraft trebuie sa apas si tasta FN puteti va rog sa imi spuneti si mie cum sa fac sa dezactivez cheatiile care schimba luminizitatea si sa le fac sa mearga normal?

1 răspuns:
| AndreiStrykerRo a răspuns:

Poti intra in BIOS-ul computerului tau si de acolo sa configurezi cateva lucruri care te ''irita'' despre noul tau laptop.

Poti seta in joc alte taste, de exemplu, eu in loc de F5 am Z, in loc de F3 am C, tu poti sa faci in diferite lucruri tastele, in cat sa-ti placa big grin

Sper ca te-am ajutat, daca nu stii sa intrii in BIOS cauta pe YouTube / Google / Yahoo / GMail.

Daca vrei sa dai UNBIND la F1 si de ex. sa pui FN+F1 poti face asta din setarile laptop-ului!

Sper ca te-am ajutat! Funda? big grin