| trocki1238238409238409 a întrebat:

Salut TPU! Imi place sa joc pubg foarte mult, dar nu despre asta e vorba(nu vreau raspunsuri cu ce faci cu viata ta....Pana la urma fac ce vreau cu viata mea). Ideea e ca, in ultima vreme sunt extrem de agitat si speriat de adversari in meciuri si nu mai gandesc si sunt eliminat din meci foarte repede. Sunt si momente in care castig incredere, in care sunt calm si pur si simplu parca sunt alt jucator, dar nu dureaza mult si din nou devin foarte agitat si joc fara sa gandesc. Ce ar trebui sa fac sa fiu linistit in fiecare meci si sa joc asa cum ar trebui, mereu?

Răspuns Câştigător
| dge18 a răspuns:

Și eu am problema asta, intrii în pielea jocului și din cauză că tu chiar vrei să câștigi, pierzi de fapt, intrii într-o stare de aia de nu te mai poți concentra și mintea îți joacă feste. Trebuie să iei o pauză sau să joci altceva până îți revii și după reîncepi să te joci. Sau ieși pe afară, te relaxezi și după îi dai iar bătaie. Corpul tău cere o pauză, de asta pățești asta, eu așa fac și numai am treabă după.

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Pauze intermitente, destresarea creierului cu ceva placut.
Poate ai nevoie de o pauza totala... sa stai permanent cu adrenalina-n sange devine un automatism.

| Adrian5575 a răspuns:

Iti e teama sa pierzi. Trebuie sa accepti ca in acest joc poti si sa pierzi si sa castigi si nu e nicio tragedie daca pierzi. Poti sa faci o mica pauza de cateva zile de la joc, pe urma sa te apuci iar cu incredere si fara sa iti fie teama ca o sa pierzi.

| David2700 a răspuns:

Ok,stiu despre ce e vorba am patit si eu,exista o teama in tine de a pierde, de obicei se intampla cand esti foarte bun si ori faci o pauza si iti iesi din mana ori cand vin playeri noi cu forte proaspete si sunt mai bunicei, ce e de facut? ori te gandesti ca e doar un joc si pana la urma nu conteaza daca pierzi sau castigi, sau joci cu niste prieteni si automat cand vb cu ei parca nu ti mai pasa ca ai pierdut sau castigat atata timp cat te ai distrat, incearca sa te calmezi si o sa fie bine... eventual poti incerca un warmup sau cv pe alte jocuri cum este csgo ul, ca sa iti imbunatatesti si tinta in acelasi timp

| trocki1238238409238409 explică (pentru David2700):

Am facut o pauza de cateva luni si pur si simplu sunt praf de cand am revenit rolling on the floor)