| qUndo a întrebat:

Imi puteti spune cateva jocuri de top care sa mearga pe 8 Gb Ram, procesor i7 si placa video 4 Gb.
Multumesc!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e greu sa ma pronunt 100% deoarece n-ai dat toate dataliile. Mai exact ce placa video ai? Un gtx 970 sau ce? Oricum eu am sa-ti dau cateva exemple de jocuri de top actuale: Watch Dogs, GTA 5, The Witcher 3: Wild Hunt, Pillars of Eternity etc.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Si GT 630 s-au lansat cu 4 GB de memorie video... happy
@qUndo: Daca e o placa video decenta, fix orice joc vrea sufletzalu' tau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Poate sa aiba 4gb de memorie, dar oricum placa este un entry-level asa ca nu te astepta la nu stiu cine stie ce. Nu e totul memoria, conteaza si altele(frecventa gpu, bus-ul memoriei, tipul de memorie etc.)

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai clar, eu stiam asta, insa la cum a pus el intrebarea, e clar ca nu stie. Ia uite, are de fapt o mizerie de laptop cu un rahat de 840M...

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

El are impresia ca sta bine...crede ca daca are 4gb de memorie e barosana placa nu gluma

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, procesor i7 (parca vad ca e vreun 4500U dual-core si ala...)... calculator bazat, ce mai.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

rolling on the floor

| GabbyMTH a răspuns:

Pai ..cam orice?

| ANDREITRIFU a răspuns:

Daca ai volan cred ca Euro Truck Sim 2 e cea mai buna alegere, dar e 20 euro

| qUndo explică:

Placa video este "nVidia GeForce 840M 4GB"