| EzeQuielz a întrebat:

Salut, TPU!
Îmi puteţi spune ce jocuri merg pe acest laptop?
Intel core i7-6500U 2.50GHz, SkyLake
nVIDIA GeForce 940MX 2GB
4GB Ram
1TB HDD.
Mulţumesc!

4 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Intra pe www.gametop.com descarca si tu un joc care iti place si vezi daca merge sau nu.

| EzeQuielz explică (pentru Irinelp):

Eu nu vorbesc de jocuri mici. Mă refeream la jocuri apărute recent, gen Farming Simulator 2017, Fifa 2016, Grand Theft Auto V etc.

| alexboss2020 a răspuns (pentru EzeQuielz):

Da iti merg, dar ultimele jocuri gen fifa 17, call of duty infinite warfare, etc nu o sa iti mearga bine dai totul pe low, dar tot o sa ai freeze sau lag!

| Nerd³ a răspuns:

Http://www.systemrequirementslab.com/cyri
intri aici si faci testul cu care joc vrei tu, iti da site-ul mura-n gura cand vine vorba de instalat auxiliarele de care ai nevoie :)