| mixtare a întrebat:

Imi puteti spune cum as putea sa scad pingul in jocuri gen la momentul actual am 30-45 ping si ca viteza de download am 300 mbs si la upload 250 mbs si am vazut pe yt ca unii au 10-15-25 ping.
Daca puteti sa ma ajutati as fi recunoscator.
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Tot ce este sub 70ms ping/lag este foarte bine.
Dacă vrei să reduci va trebui să te duci undeva unde să fii cât mai aproape de serverul jocului respectiv sau să vorbești cu operatorul să îți ofere ție cea mai bună conexiune la internet (lucru care costă extraordinar de mult și e folosit în mare parte de companii).

| mixtare explică (pentru SilviaDulcik):

Multumesc foarte mult!
Eram forate confuz pentru ca eu ma uit la niste pro playeri si am vazut ca au ping foarte mic.

1 răspuns: