| xOanax a întrebat:

:* Imi puteti spune daca exista o aplicatie pentru iPhone 3g care sa scaneze coduri [ cam cum e scaner'u din magazin]? Precizez ca am iOS 4.2.1

Dau fundita! :*

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Barcode Scanner - cauta in App Store! O sa ai mai multe rezultate din care alegi una pentru versiunea ta.Barcode Scanner ruleaza pe v 4.3 minim.
Cu ajutorul camerei foto încorporată în telefon, uimitoarea aplicaţie scanează orice cod de bare existent, oferind informaţii referitoare la orice produs. Nu ai nevoie decât de o conexiune la internet pentru a afla mai departe de unde poţi cumpăra produsul sau unde găseşti altele asemănătoare.

Practic, poţi scana codul de bare al unui produs din magazin sau coduri de bare 2D (QR) folosite în special pe net, iar "barcode scanner" îţi copiază orice informaţie de pe calculator sau dintr-o revistă direct pe telefon.