| mihaii2 a întrebat:

imi puteti spune si mie cam ce comenzi ar trebui sa stie un admin de cs?big grin ..defapt spuneti-mi tot ce trebuie sa stie un admin va rog frumos; D, imi puteti spune si cum se tin redirectele?:d Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DrHouse112 a răspuns:

Cele mai importante comenzi de admin ar fi urmatoarele:
amx_votemap mapa mapa mapa mapa
amx_map mapa
amx_kick nume player
amx_slay nume player
amx_destroy nume player
amx_exterminate nume player
amx_gag(mute) nume player minutele motiv
Redirectele le poti descarca de pe:http://www.xhlds.com/
Acolo ar trebui sa te descurci ce sa scrii dar la client acolo trebuie sa scrii clientul serverului intreaba ownerul sau pe cineva mai mare in grad daca stie ce client vine la redirecte. Sper ca am ajutat. Funda?:X

1 răspuns:
| HiperSebi a răspuns:

Deci COMENZI :
- amx_gag NUME ( respectivul nu poate vorbi)
- amx_slap NUME (i da palme laughing )
- amx_slay NUME ( il omoara pe respectiv o runda )
- amx_ban NUME ( i da cont BANAT)
- amx_banip NUME ( i da cont BANAT pe IP )
- amx_destroy NUME ( ii distruge CS-U la respectiv)
- amx_nick "nume vechi" "nume nou" ( shimba numele unui jucator care face reclama, sau... )
- amx_ss "numar" "nume" (face poze unui jucator/admin)
Astea sunt cele mai uzoale comenzi si cele mai simple, iar in legatura cu redirectele ele se afla pe FORUM-UL comunitatii pe care joci, iar acolo sunt si informatii, de obicei dai dublu click laughing