| cZmNo1 a întrebat:

Imi puteti spune toate comenzile de admin pentru cs 1.6? gen sa-i dai slay sau kick sau sa-i dai ban si sa-l scoti sau cum poti da admin altor playeri, sau cum te loghezi pe un server cu, contul de pe forumul server-ului? toate din consola. Multumesc dau funda happy

Răspuns Câştigător
| leo19 a răspuns:

Ca sa te loghezi pe server cu gradul de admin scrii in consola inainte sa intrii in joc numele tau dai enter apoi scrii setinfo _pw
Comenzi admini:
amx_ban
amx_slay
amx_slap
amx_addadmin (litere adica gradul)
amx_chat (mesaj intre admini dar daca esti admin poti folosi si u@mesaj)
amx_cvar asta e pentru gravity accelerate etc.
amx_csay (apare un mesaj pe mijlocul ecranului iar culoarea o scrii in limba engleza)
amx_cvarmenu (meniul pentru cvar-uri ca sa-ti fie mai usor de cat sa tot bagi comenzi in consola)
amx_ff (activeaza sau dezactiveaza friend fire)
amx_gag (durata se estimeaza in secunde iar motivul il pui daca vrei)
amx_help (iti arata toate comenzile disponibile pentru acel grad de admin)
amx_banip (dai ban pe ip)
amx_kick
amx_kickmenu (iti arata meniul de unde poti da kick sau ban mai usor la jucatori)
amx_teammenu (iti arata meniul de unde poti da slay sau slap mai usor la jucatori)
amx_map (schimbi mapa)
amx_voteban (ceilalti jucatori vor vota daca sai dea ban acelui jucator ales sau nu)
amx_mapmenu (arata mapele de unde poti alege pentru schimbare, playerii vor vota)
amx_name (ii schimbi numele unui player)
amx_say (afiseaza mesaj tuturor playerilor jos in caht)
amx_showip (afiseaza ip-urile playerilor, este bun cand faci cuiva poze si nu ti le da apoi iese de pe server ca-i iei ip-ul de aici si ii dai ban usor)
amx_unban (dai unban pe un nume sau pe un ip)
amx_ungag (adi ungag unui player)
amx_vote (pui o intrebare cu maxim 4 variante de raspuns iar playerii vor vota, ai grija ca intrebarea sa fie legata prin ceva ex. printr-un punct altfel unele cuvinte din intrebare vor trece la raspunsuri)
amx_votekick (vot pentru ai da cuiva kick)
amx_who (afiseaza playerii si adminii de pe server cu toate inforamtiile despre ei)

Acestea au fost unele dintre multele comenzi.
Toate comenzile se introduc in consola.

| cZmNo1 explică (pentru leo19):

Multumesc dar stii cumva cum sa fac poze la un player? normale si demo si cum le vad pe cele demo?

| FloRyN36 a răspuns (pentru cZmNo1):

Pentru poze folosesti amx_ss iar pentru demo te uiti pe un anumit jucator si scrii in consola record iar ca sal opresti scrii stop iar ca sa-l vezi scrii viewdemo (numele pe care l-ai ales la demo)

| cZmNo1 explică (pentru FloRyN36):

Mersi dar cum il verific daca are wall si nu sunt sigur ii fac doar pozele? si ii cer sa mi le dea?

| FloRyN36 a răspuns (pentru cZmNo1):

Pai daca ti se pare ca e codat ii faci pozele iar daca nu ti le da e clar ca are wall in schimb daca il banuiesti de aim doar ii faci un demo, ii dai ban si pui pe forum dovada ca ar avea aim.

| leo19 a răspuns (pentru FloRyN36):

Sall..scuze ca te intrerup dar demo il vezi scriind in consola dupa ce te deconectezi de pe sv asa: ex: viewdemo tester.dem trebuie si cu.dem dupa

13 răspunsuri:
| Systemup a răspuns:

Ast tie nu-tii minecracthappy
Aici totul se face prin meniu.
Trebuie sati descarci AmxModMenu
Sal instaleti in cstrike si in fileul users.ini din adddons>>>plugins sau alt folder(te vei uita tu) trebuie sa te faci admine.Si scrii in consola,, amxmodmenuu'' si iti alegi.Nu cred ca ai inteles si mai bine citeste sau uitete la tutorialuri.

| cZmNo1 explică (pentru Systemup):

Dar nu merge direct din consola sa srii gen am vazut amx_tsay? Si cum se face poze demo la un jucator? si cum pot sa le vad? si poze normale cum se fac?

| Hardx a răspuns:

Http://serversromania.blogspot.ro tot ce vrei tu

| Marius_George_1995 a răspuns:

Amx_ban
amx_slay
amx_slap
amx_addadmin (litere adica gradul)
amx_chat (mesaj intre admini dar daca esti admin poti folosi si u@mesaj)
amx_cvar asta e pentru gravity accelerate etc.
amx_csay (apare un mesaj pe mijlocul ecranului iar culoarea o scrii in limba engleza)
amx_cvarmenu (meniul pentru cvar-uri ca sa-ti fie mai usor de cat sa tot bagi comenzi in consola)
amx_ff (activeaza sau dezactiveaza friend fire)
amx_gag (durata se estimeaza in secunde iar motivul il pui daca vrei)
amx_help (iti arata toate comenzile disponibile pentru acel grad de admin)
amx_banip (dai ban pe ip)
amx_kick
amx_kickmenu (iti arata meniul de unde poti da kick sau ban mai usor la jucatori)
amx_teammenu (iti arata meniul de unde poti da slay sau slap mai usor la jucatori)
amx_map (schimbi mapa)
amx_voteban (ceilalti jucatori vor vota daca sa-i dea ban acelui jucator ales sau nu)
amx_mapmenu (arata mapele de unde poti alege pentru schimbare, playerii vor vota)
amx_name (ii schimbi numele unui player)
amx_say (afiseaza mesaj tuturor playerilor jos in caht)
amx_showip (afiseaza ip-urile playerilor, este bun cand faci cuiva poze si nu ti le da apoi iese de pe server ca-i iei ip-ul de aici si ii dai ban usor)
amx_unban (dai unban pe un nume sau pe un ip)
amx_ungag (adi ungag unui player)
amx_vote (pui o intrebare cu maxim 4 variante de raspuns iar playerii vor vota, ai grija ca intrebarea sa fie legata prin ceva ex. printr-un punct altfel unele cuvinte din intrebare vor trece la raspunsuri)
amx_votekick (vot pentru ai da cuiva kick)
amx_who (afiseaza playerii si adminii de pe server cu toate inforamtiile despre ei)

| Styll_Fiodor_1995 a răspuns:

La ce comenzi poti sa faci ss

| all3xmaximus a răspuns:

Voi admini ii dati ban degeaba frate dacda nu esti sigur dc sa ii dai ban si mie mi s-a intamplat sa iau ban degeaba lasa-l daca nu esti sigur ca are wall hack multi noobi

| Costea_Cristian_1974 a răspuns:

Man poze faci cu comanda amx_ss sa stii!