| Mikel77777 a întrebat:

Salut TPU! Imi puteti spune va rog cat este de bun este acest PC pentru gaming:https://altex.ro/.......Mentionez ca as vrea sa ma joc pe el:SA-MP, CS-GO, Ets 2, fivem si rage.mp(e tot o varianta de gta 5 on-line). Dau funda!

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

La link-ul trimis nu exista nici un pc!

| marinaru777 a răspuns:

Este configuratie destul de buna orice ai alege sa nu uiti sa modifici in placa video performanta nu calitate asta iti v a creste fps urile.
Nu stiu exact preturile dar este placa video pe ddr6 generatie noua, cpu are 9mb chace e ok sunt si cu 12 unele, 16 gb ram 2400 aici se poate si mai bine, ssd cam mic.
As alege un pc cu RAM mai bun, ssd 512 de 256 e mic, CPU cu 12 mb chace. Placa video cred ca este ok pe ddr6 generatie noua.

| Mikel77777 explică (pentru marinaru777):

Ar duce fivem?

| marinaru777 a răspuns (pentru Mikel77777):

Nu am idee dar acel ssd mi se pare foarte mic mai ales pentru ca totul de instaleaza in C, dar tipic romanesc sa nu faca ceva bun. Vb cu ei poate iti baga un ssd de 512 in loc de alea doua.