| Marian2314 a întrebat:

îmi puteți spune va rog, recent mi-am luat un mouse razer cu 16000 DPI.Este de folos la CS GO? Doar într-o săptămână voi putea încerca să joc cs go cu mouse-ul nou(sunt plecat undeva).Țin sa precizez ca înainte am jucat cu mouse de 2400 DPI.Va fi o diferență spre bine? Dacă da, va rog să-mi explicați.

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Nu contează doar DPI-urile bro. contează şi cum îţi vine mouse-ul în mână, cât de precis se mişcă, contează şi ce mousepad ai, dacă e de ăla ieftin sau de ăla mai scump. dacă e mai scump de exemplu şi ales bine, mouse-ul se mişcă mult, mult mai ok şi-ţi cade mult mai bine-n mână.

Contează să ştii bine şi spot-urile + o pereche de căşti bune să joci la info.

CS GO-ul are multe aspecte, tot ce pot zice e că un mouse bun nu ajută enorm de mult în creşterea rank-ului, ci depinde cum ştii jocul.

Te va ajuta oricum, mai ales când te obişnuieşti cu el.