| Zuzumilk26 a întrebat:

Imi recomandati un Ventilator pentru carcasa de 120mm. Sa fie iluminat si sa fie silențios.

Răspuns Câştigător
| Cosmin89321 a răspuns:

Aa, scuze greseala mea, am nu am fost atent cand am citit intrebarea. Uite asta este silentios, placut vederii si de la un brand de incredere, insa scump pentru un ventilator https://www.pcgarage.ro/......-blue-led/
Eu totusi as merge pe acest be quiet pentru ca nu ma intereseaza rgb-ul, este foarte silentios si este tot de la un brand conoscut.
Atentie insa, din calculator se va auzi cel mai zgomotos ventilator, poti sa ai cate ventilatoare silentioase vrei daca placa video, procesorul, surs sau un alt ventilator face ca un uscator de par calculatorul va suna ca un uscator de par.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Bani puțini, efect maxim

https://www.emag.ro/......DLMLLBMBM/

| Zuzumilk26 explică (pentru sierra1):

Este silențios?

| sierra1 a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Ceeeeeeeeee? n-aud ce zici că am pornit ventilatorul!

| Cosmin89321 a răspuns (pentru sierra1):

Acel ventilator are doua fire, deci nu are PWM, va face zgomot. (cu PWM ii controlezi turatia din bios sau alte aplicatii, ii trebuie 4pini/fire pentru a suporta PWM)

| sierra1 a răspuns (pentru Cosmin89321):

Stai extrem de prost cu... umorul. Îmi pare rău pentru tine

| Cosmin89321 a răspuns:

Ba, nimeni nu iti poate recomanda un cooler fara sa stie socketu, asa nu stiu de care iti trebuie.

| Zuzumilk26 explică (pentru Cosmin89321):

Nu pentru procesor. Pentru carcasa fannurile

| Zuzumilk26 explică (pentru Cosmin89321):

Socket Am4

| Cosmin89321 a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Aa, scuze greseala mea, am nu am fost atent cand am citit intrebarea. Uite asta este silentios, placut vederii si de la un brand de incredere, insa scump pentru un ventilator https://www.pcgarage.ro/......-blue-led/
Eu totusi as merge pe acest be quiet pentru ca nu ma intereseaza rgb-ul, este foarte silentios si este tot de la un brand conoscut.
Atentie insa, din calculator se va auzi cel mai zgomotos ventilator, poti sa ai cate ventilatoare silentioase vrei daca placa video, procesorul, surs sau un alt ventilator face ca un uscator de par calculatorul va suna ca un uscator de par.