| ReDoNe2910 a întrebat:

imi trebuie shader model 3.0 pentru farming simulator 2013 va rog sa ma ajutati am cautat in pc tot despre memorie si scrie asa:

Time of this report: 11/11/2013, 13:59:08
Machine name: DEYU-PC
Operating System: Windows 7 Ultimate 32-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601. win7sp1_gdr.130708-1532)
Language: English (Regional Setting: English)
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
System Model: G41M-ES2L
BIOS: Award Modular BIOS v6. 00PG
Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2. 60GHz (2 CPUs), ~2. 6GHz
Memory: 1024MB RAM
Available OS Memory: 988MB RAM
Page File: 1452MB used, 560MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 11
DX Setup Parameters: Not found
User DPI Setting: Using System DPI
System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
DWM DPI Scaling: Disabled
DxDiag Version: 6.01. 7601.17514 32bit Unicode
DxDiag Previously: Crashed in Direct3D (stage 2) & DirectShow (stage 1). Re-running DxDiag with "dontskip" command line parameter or choosing not to bypass information gathering when prompted might result in DxDiag successfully obtaining this information

Dau Funda! raspundeti cat mai rapid

Răspuns Câştigător
| Grimmjow69 a răspuns:

Incearca acest site : http://systemrequirementslab.com/cyri
Iti spune daca jocul respectiv ruleaza pe configuratie pc-ului tau.

| ReDoNe2910 explică (pentru Grimmjow69):

E bine doar ca nu am cateva cerinte

| Grimmjow69 a răspuns (pentru ReDoNe2910):

Pixel shader este o functie, sa spunem asa, o caracteristica a placii video, calculeaza lumini, umbre. Nu se poate adauga la placa existenta, iti trebuie o alta placa video. Banuiesc ca e destul de veche placa ta video, s-a ajuns la pixel shader 4.
Daca nu corespunde cerintelor atunci nu iti va merge jocul respectiv.

| ReDoNe2910 explică (pentru Grimmjow69):

Eu de abia m-am mutat aici si calculatorul e de la proprietarul care a fost aia e din prin 2002 2005 ceva de genu nu stiu chiar

| Grimmjow69 a răspuns (pentru ReDoNe2910):

Pc meu este de prin anul 2003-2004 si nu are pixel shader 3.0.