| BunaZiuaMerio a întrebat:

Salut tpu.In vacanta de vara am de gand sa fac ceva.Si anume un joc 3d in unreal engine.Dar nu asta ma intereseaza.Mai mult ma intereseaza cum as putea sa il public.Sa fie doar pentru PC.Trebuie sa imi fac un site sau ce? Trebuie sa dau bani sa public jocul?

3 răspunsuri:
| TheCrusader a răspuns:

Poti sa folosesti steam sa iti pulici jocul.(Steam Direct, taxa: $100)
Daca vrei site trebuie sa ti-l faci singur / sau il cumperi gata facut / sau folosesti un template etc. si trebuie sa platesti hostul si domain-ul.(taxa difera).
Pentru mobile este appstore si google play.
Google play e $25 pentru licenta permanenta(platesti doar o singura data)
appStore (parca $100/ an)

| BunaZiuaMerio explică (pentru TheCrusader):

Daca imi fac site-ul meu si imi pun jocul acolo sa fie downloadat trebuie sa platesc neaparat?

| TheCrusader a răspuns (pentru BunaZiuaMerio):

Pai cum altfel? sa iti inregistrezi domain-ul costa, sa hostezi un site costa. Ai putea sa iti hostezi singur site-ul, dar din moment ce nu stii de chestiile pe care ti le spun, nu ti-as recomanda. Poti sa cauti oricand site-uri pe care sa iti publici jocul, dar eu nu am incercat si nici nu am sa incerc.(deci esti pe cont propriu daca incerci)