| NoNamemartes a întrebat:

m-am apucat recent de sala, si vreau sa tin un regim de ingrasare si masa musculara daca pot sa spun asa deoarece am 1.80, 60kg, 16 ani, spuneti-mi exact ce pot sa mananc si cand, vreau sa imi fac un program cand si ce sa mananc, si din cate am inteles dupa 2 luni pot sa iau si creatina, e ok?

Răspuns Câştigător
| RotaruLucian a răspuns:

Salut Lucian, tu ai un metabolism bun, ce foloseste mulata energie pentru incalzirea cropului(mananci dar nu te ingrasi).
Iti recomand sa manaci cat mai multe glucide, chiar si asa numitele glucide rapizi(ce contin cantitate mare de zahar), citeste ingredientele de pe produse, incearca sa manaci "sanatos", dar va trebui sa manaci cam mult.
Despre creatina: cand faci exercitiile simti ca primele repetari le faci cu usurinta, daca vei consuma creatina vei putea face mai multe repatari, nu are nimic cu masa musculara(nu iti recomand primii ani).
Fii gata ca trebuie sa lucrezi mul, nu te astepta la rezultate peste noapte.
Succes

| NoNamemartes explică (pentru RotaruLucian):

Multumesc pentru timpul acordat, o sa iau in calcul tot ce ai spus, la rezultate stiu ca nu o sa apara imediat! Funda!

1 răspuns: