| ALEEX12354321 a întrebat:

M-am apucat si eu de un joc recent dar am lag si chiar nu sunt pe full screen si am toate pe low.
Jocul se cheama Unturned Preview.
Daca ma puteti ajuta cu ceva optiuni, programe etc.
Fara sa schimb windowsul daca se poate!
Propiretati/widows -:
http://imgur.com/ADoQDva

Răspuns Câştigător
| n1n1o a răspuns:

Sal, de ce ai OS /x64? ai 4 GB RAM?
http://www.iobit.com/en/advancedsystemcarefree.php

| ALEEX12354321 explică (pentru n1n1o):

Merge putin mai bine ca inainte.
Vad ce zic si altii si declar raspunsul big grin

3 răspunsuri:
| Edy_Edy_1975 a răspuns:

Acum depinde si de starea pc-ului tau, conteaza si ce placa video ai sau alte componente cum ar fi procesorul

| Alternocrazy a răspuns:

1. Sterge antivirusul. Proprietatile calculatorului is cam slabute, deci antivirusul in cazul tau doar te va incurca.
2. Executa niste scanuri cu Ccleaner.
3. Sterge programele din PC de care n-ai nevoie.
4. In imagine nu am vazut tipul procesorului grafic(placa grafica), poste fi si problema in ea.
5. Foloseste HitmanPro pentru ati curata PC-ul de malware care ar putea incetini Pc-ul.
6. Foloseste IoBit cleaner pentru ati curata PC-ul de tot gunoiul care iti incetineste procesele.
7. Deci in ultimul rand schimba windows-ul.
Succes.