| Klaudiu214 a întrebat:

ma adresez cu o intrebare pentru cei care au console si in principiu xbox one. deci eu acum 1 an jumate am avut ps4 iar eu cand l-am cumparat vreo 2-3 luni nu am folosit multiplayeru pe el in jocuri ma jucam doar story mod iar dupa ce mi-am cumparat playstation plus dupa cateva luni bune a inceput sa apara niste probleme nu de la consola ci de server de la online sau pur si simplu unde se conecteaza consola cu contul tau in principiu sunt ceva probleme de la ei pana atunci nu am avut nici un fel de problema prima problema care a aparut a fost ca, cand am aprins consola intr-o dimineata nu mi se mai connecta cu contul meu de psn dupa ceva timp am intrat pe pc sa vad ce se intampla am intrat pe playstation network sa vad daca acolo ma lasa sa ma conectez cu contul meu de psn dar cand accesez link-ul scrie Access Denied si ma gandeam de ce, ce am facut sau care e faza am sunat la firma de unde am net (Vodafone) mi-au schimbat IP ca alta varianta nu a mers desi mi-au mai dat ei ceva sugestii dar tot degeaba practic eram cumva blocat pe IP in fine mi-au schimbat IP de la net dupa a mers a mers bine vreo 2 saptamani dupa acceasi problema deja incepeam sa cred ca este de la ei de unde aveam eu internet mi-au schimbat din nou IP a mers dupa iar dupa cateva saptamani din nou acceasi problema am cautat si eu pe net problema care o aveam eu in legatura cu ps4 si am gasit o gramada de forumuri cu problema asta si cu alte probleme deci nu eram doar eu cu problema asta iar dupa incepusem sa am si probleme cu party-ul ba se intampla sa nu pot intra deloc imi aparea nu stiu ce eroare cu nat type sau intram si aparea tot asa o eroare eram intrat in party cu prieteni dar eu nu auzeam pe nimeni si nici ei pe mine faza cea mai deranjanta era ca pur si simplu ma blocau cei de la Vodafone mi-au schimbat o gramade de ip-uri la net mi-au pus si ip static si ip dinamic si mai multe tot ce s-a putut dar tot degeaba iar daca ar fi fost ceva de la mine de la netu meu sau nu stiu de ce eu cand in momentu in care mi-am facut cont de playstation si am avut si playstation plus de ce a mers totu bine mai bine de 5 luni iar dupa brusc cu probleme astea si nu am mai scapat de ele cum am spus am vazut ca mai multi au problema asta plus altele si in momentu de fata si nu doar in Romania ci in foarte multe tari. eu dupa cele intamplate mi-am vandut consola iar dupa peste cateva luni am intrat pe telefon pe aplicatia playstation cu contul meu ce ma conectam pe ps4 am vrut sa vad cine mai este pe acolo iar dupa peste o saptamana cand am vrut sa intru iar iarasi eram blocat deci chestia asta nu era de la consola deci ei ma blocau daca intram si asa pe telefon pe aplicatie deci e o chestie ce este doar de la ei dar nu stiu care e treaba si e foarte urata si foarte naspa sa ti se intample asta in fine eu acum m-am gandit sa imi iau un xbox one's 4k slim ce il pot lua de la altex eMAG flanco de la 1 decembrie intrebarea mea este pentru cei care au xbox au avut probleme ceva cu el adica si in sensul asta ce am avut eu pe ps4 pentru ca nu as vrea sa mai patesc asta ce am patit pe ps4 banuiesc ca nu are cum adica de ce ar avea eu am net de la Vodafone nu am prin cablu am un modem ce am o cartela de telefon in el si eu asa am net si merge foarte bine si nu cred ca este asta vreo problema ca nu am net prin cablu sau ceva va rog mult un sfat o parere ceva

2 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

La xbox one nu o sa ai nici o problema, in unele jocuri xbox one se vede mai bine si este exact ca un pc.Nu o sa ai nici o problema ca asta Microsoft au updateurile facute la zi nu o sa apara nici o eroare pe xbox one.Cei de la Sony au multe probleme de compatibilitate, dar Microsoft se descurca foarte bine, ia-ti xbox one si nu vei fi dezamagit!

| Klaudiu214 explică:

PS acum mai nou ma blocheaza vreo saptamana si ceva dupa ma deblocheaza dupa tot asa va las un link cu o poza sa vedeti cum ma blocheaza

https://s17.postimg.io/optdffcwf/Untitled.jpg