| AvalohAlyn a întrebat:

Ma poate ajuta cineva? Cum sa fac sa nu mai sacadeze GTA 5 pe laptopul meu? La laptop Am placa video Nvidia Geforce 840 M si memoria RAM de 4GB.Jocul GTA 5 imi sacadeaza, nu cand merg cu omul si cand intru in masina si conduc orice masina, de ce imi sacadeaza si ce trebuie sa adaug/modific ca sa mearga bine GTA 5 cand conduc masina, sa nu mai sacadeze?

Ma gandeam la inca 4 GB RAM, ar fi bine? Oare ar merge asa?

Mentionez ca si pe setarile Low tot sacadeaza.sad Si eu vreau doar sa ma plimb cu masina prin oras.Si imi sacadeaza.

Am mai pus intrebarea odata dar nu am obtinut decat un raspuns neclar.

Răspuns Câştigător
| PaulSergiu a răspuns:

Https://youtu.be/5jdVF6H2vtE
Fa optimizarea asta si scapi de lag, incearca si v-sync poate merge mai bine

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

GPU destul de slab, degeaba adaugi inca 4gb de ram, nu o sa simti mare diferenta.

Singurul lucru pe care poti sa il faci este sa micsorezi rezolutia undeva sum 720p, doar asa poate iti merge cat de cat.