| dragos2004 a întrebat:

ma poate ajuta cineva. vreau sa scap de lag in minecraft m-am uitat la toate videoclipurile de pe youtube la cum sa scapi de lag in minecraft. dar din pacate nu a mers. am urmat toti pasi de la videoclipuri dar mi-a luat doar un pic din lag. imi puteti da un link de youtube care chiar te scapa de lag. sau sa-mi spuneti cum.

2 răspunsuri:
| FlashGun a răspuns:

Jocul se bazeaza mai mult pe ram. Depilda si de windows. Uite cerintele la minecraft:
Cerinte minime de sistem:

OS: Windows XP/Vista/7
Processor: 2 GHz (Single Core)
Video Card: 128MB RAM
Hard Disk Space: 80 MB Free
Memory (RAM): 1 GB(XP), 1.5 GB(7), 2.0 GB(Vista)
DirectX: N/A

Recommended Specifications:

Cerinte de sistem recomandate:

OS: Windows XP/Vista/7
Processor: 2.5 GHz (Single Core)
Video Card: 128MB RAM
Hard Disk Space: 256 MB Free
Memory (RAM): 2 GB(XP), 3 GB(Vista/7)
DirectX: N/A
Sound Card: N/A

| BideuSeIntoarce a răspuns:

Acum depinde si de calculatorul tau.
Cu cat ai calculator mai bun cu memorie mai buna, cu atat jocurile o sa scape de lag.
Oricum Minecraft este unul dintre jocurile cu cel mai mult lag.