| Verdant a întrebat:

Mereu cand intru in cs, se conecteaza automat pe un server. Eu pe tot cs-ul asta in 2 saptamani m-am jucat doar pe 2 servere, am observat ca acesta este un alt server si plus ca vrea sa ma conecteze automat. I-am dat cancel si am bagat IP la favorites sa vad ce server e.
Cum pot scapa sa nu se mai incarce conectarea automat cand intru pe el? Ca poate dau prea tarziu cancel si imi distruge keyboards-urile. Se sterge ceva?
Va rog raspundeti, ofer funda si vot! Raspundeti-mi pana la 12:50 si primiti automat si daca imi spuneti corect.

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ai un bind pe cs. Sterge cfg-ul din el si-ar trebui sa mearga. Daca nu, reinstaleaza-l si ar trebui sa mearga sigur.

| Verdant explică (pentru CM7YRE):

Pai am sters cfg-ul din el mai demult

| CM7YRE a răspuns (pentru Verdant):

Nu conteaza ca l-ai sters "mai demult". Daca mai demult inseamna ieri, si azi ai mesajul ala, nu-i cam logic sa-l stergi ca poate e de la el? Ia incearca.

| Verdant explică (pentru CM7YRE):

Doamne, am sterg cfg-ul ca nu-mi salva numele si setarile cand ieseam... doamne...

| CascavalDeRasa a răspuns:

Pai:
1. Intra unde ai tu Counter-Strike instalat
2.a. Cauta fisierele: AUTOEXEC.cfg, JOYSTICK.cfg si LANGUAGE.cfg
2.b. Daca face tot asa cauta in toate fisierele de tipul.cfg daca e ceva de genul asta "connect [server]" unde server este serverul la care te redirectioneaza.
3. Sterge-lewinking

Apropo: daca mai intri tot pe un server d'asta care iti strica CS trebuie sa repeti pasii scrisi big grin

| Verdant explică (pentru CascavalDeRasa):

N-am intraaaaat! niciodata nu am intrat pe el

| CascavalDeRasa a răspuns (pentru Verdant):

Nu am zis ca ai intrat. Poate ca acel server pe care joci vrea doar sa faca reclama la serverul pe care te conecteaza automat happy