| L0v3isTheWaY a întrebat:

Salut,TPU!
Mi-a aflat cineva parola wireless. Am un router TP-LINK si am observat ca tipul se conecteaza si dupa telefon si dupa calculator.
Router-ul e configurat corect si habar n-am cum a putut sa afle parola.
Intrebarea este: Cum pot sa scap de el? Cand am intrat azi din browser in meniul router-ului am observat ca aveam 3 dispozitive conectate.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ai o parola stupida cumva? Gen numar de telefon/artist/film preferat/data de nastere si alte de-astea? Foarte simplu, scoate parola si filtreaza mac-urile. Lasi sa se conecteze doar device-urile tale.

| express11 a răspuns:

Daca ai activat wireless iti apar toti userii care au activat wireless.si mie imi apar la wireless conection.