| ShakeStar2000 a întrebat:

Mi-am băgat de curând TeamExtreme Minecraft + OptiFine. Când intru pe un server, face multe figuri. Gen : Când intru în SkyWars trebuie să aştept mult până se deschide şi nu ştiu ce să fac. Dacă nu am OptiFine am o tonă de lag. Îmi puteţi spune ce are? Dau fundă :3

1 răspuns:
| Robert2580 a răspuns:

Depinde cat ram ai alocat, minecraftul pare ca merge si pe un cartof dar de fapt trebuie sa ai o configuratie destul de buna sa il rulezi cat de cat decent!