| Norbert97 a întrebat:

Mi-am cumparat un PC gaming din mediagalaxy Timisoara. Problema este ca nu pot sa instalez driverul de la placa video am chemat si oameni priceputi in asa ceva chiar nici ei nu reusesc sa instaleze driverul, adica se instaleaza dar problema e ca dupa ce dau restart la PC imi apare logoul de la windows 7 si ecranul ramane NEGRU absolut nimic nu imi apare dar daca intru un Safe Mode atunci functioneaza dar atunci nu imi merge iarasi PC-ul tot cu driverul am probleme. Modelul placii video este: Asus Radeon R7 260X-DC20C 1GB DDR5 128 biti. Am schimbat si windowsul am reinstalat windows 8 dar tot la fel face, mentionez ca am dus-o la garantie inapoi si nu mi-au facut absolut nimic doar au pus Linux pe el si atat. Ce sa mai fac? De 3 saptamani nu imi merge PC-ul nou nout...

Aici este PC-ul pe care l-am achizitionat:
http://www.altex.ro/......5-free-dos

3 răspunsuri:
| VladyXR a răspuns:

Uite de ce nu e recomandat sa cumparati PC-uri gata facute, mai bine il faceăi din bucaţi...si in primul rand nu e gaming, e puţin slab.

| Delocimportant a răspuns:

Ai incercat sa descarci cel mai recent driver al placii, si nu cel de pe Cd? Cauta pe site-ul producatorului cel mai recent driver pentru placa ta video, si incearca iar. Pe Linux functioneaza placa video?

| Norbert97 explică (pentru Delocimportant):

Da normal de vreo 8 ori am descarcat de pe diferite site-uri plus cu programe care imi detectau automat driverele si le descarcau si absolut nimic nu rezolv am instalat windows 8.1 care descarca automat driver dar nici asa nu merge.