| paulcra92 a întrebat:

Mi-am cumparat un server pentru acasa,dar este prea mare si zgomotos asa ca as vrea sa stiu daca pot sa folosesc laptop-ul ca server, i-am cumparat un cooler si il am pornit deja de 2 zile,are ubuntu instalat ca sistem de operare,vad ca abia daca se incalzeste,intrebarea mea este daca e ok,va,, crapa" laptopu-ul? niste sfaturi?

Multumesc!

1 răspuns:
| Spinti89 a răspuns:

Am avut si eu server acum cativa ani... cel mai mult am tinut laptop-ul deschis 6 luni, nu cred ca crapa daca nu se inchinge si nu sta la 100% mereu.
Cu toate ca era setat ca server trebuia sa mai vad si filme pe el, sa ma joc, sa fac randari happy
ubuntu foloseam si eu