| Type a întrebat:

mi-am facut recent un servar de minecraft sa joc cu prieteni, si problema e ca doar eu ma pot conecta pe servar, ceilalti nu pot, vreau sa stiu si eu de ce, si ce pot face in situatia asta?

Răspuns Câştigător
| LaccboGaming a răspuns:

Pai normal trebuie sa platesti pentru un host dar exista 2 metode :
1. Prima metoda ar fi daca ai un router wifi poti fac portforward cauta pe youtube. Cum fac portforward pentru server de minecraft.
2. Sau alta metoda e sa descarci hamachi e gratis si e ca un host cauta pe youtube cum fac server de minecraft cu hamachi.

Funda?

| Type explică (pentru LaccboGaming):

Si celalat prieten trebuie sa aiba si el hamachi?

| LaccboGaming a răspuns (pentru Type):

Da

| Type explică (pentru LaccboGaming):

Ok, mersi