| megabum a întrebat:

Mi-am luat niste texture packs pentru minecraft 1.5.2, dar am o problema. Iteme-le si blocurile sunt la fel ca in texture pack-ul defeault (texture pack-ul original al minecraftului) si nu sunt ca in texture pack-ul corespunzator. Puteti sa-mi spuneti de ce si cum sa o rezolv?
Dau funda!
P.S: Chestia asta mi se intampla la texture pack-urile: GERUDOKU si FAITHFUL 32x32.

2 răspunsuri:
| dacialogan11 a răspuns:

Deci,
1) Mai intai downloadezi texture pack-ul;
2) Dezchizi START > Run... > Scrii "%appdata%." > Dublu click pe ". minecraft >" Dublu click pe "TexturePacks";
3) Trage arhiva downloadata (adica Texture pack-ul downloadat de tine) in fisierul "Texture packs";
4) Intrii in Minecraft;
5) Dai la "Options." sau "Optiuni..." ( Depinde in ce limba ai jocul );
6) Dai pe "Texture Packs";
Obs. Vezi ca ti-o aparut texture pack-ul downloadat.
7) Apesi 1 click pe el, nu apasa de mai multe ori ca se poate bloca. Apesi 1 click si astepti.;
8) Apesi pe "Done" sau "Gata";
9) Cand intrii in joc, ai Texture packul dorit.

Sper ca am fost de folos.
Funda?happy

| megabum explică (pentru dacialogan11):

Tu macar ai citit intrebarea? ca eu nu de asta am nevoie. Stiu sa instalez un texture pack dar iteme-le si blocurile nu sunt din acel texture pack, ci din altul si vreau sa stiu cum sa fac sa fie din texture packul corespunzator, dar mersi ca te-ai straduit.