| xBanKay a întrebat:

mi-am luat o placa video Gigabyte GT 730 de 2gb in 128 biti de curand ( o luna ) iar de ceva vreme am vazut ca nu mai merge cum mergea prima data. dupa ceva timp (in jur de 30-40 min ) in joc o sa-ti scada fps-ul la un punct in care iti vine sa te duci dreac... deci nu e posibil ca de la 100 fps sa-ti ajunga la 20-23 maximum 30. E imposibil. am 12gb ram, procesor de ultima generatie amd. Deci care e problema? ce se intampla? am scos placa externa si am bagat-o pe cea interna. Va spun sincer ca am abservat un lucru, cea interna e mult mai buna fata de cea externa si are doar 512 mb cred. (cea interna ) va rog ajutati-ma cu sfaturi link-uri programe etc etc, am dezinstalat-o si instalat-o de 2 ori pe cea externa dar nu-mi dau seama ce are. am avut windows 10 initial cand am luat placa apoi am dat restart la calculator pentru a avea din nou windows 8. pentru ca nu se putea juca deloc cu ea. Multumesc anticipat, dau funda.

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

GT 730 e un ra*at de placa video, nu ma mirca ca integrata e mai performanta!

Pl. Video are racire pasiva sau activa?

De ce nu ai mai pus ~150 lei si iti cumparai GTX 750 TI care e de 4 ori mai performanta decat pisalau ala de GT 730?

| xBanKay explică (pentru CPAElites):

Cine stia... am zis sa-mi iau o placa la intamplare. racirea e activa adica in permanenta se invarte cooleru xD... pe Youtube am vazut multe jocuri mergand perfect pe aceasta placa. peleme.