| Generation22 a întrebat:

Momentan am bani doar de un procesor Intel Dual Core 2.90 Ghz ( asa am vazut la magazin si am bani ) dar daca nu imi iau placa video tot acum are ceva am placa video de 128 MB o sa traga in jos procesoru daca da mai exact ce se va intampla?

2 răspunsuri:
| vladsoare a răspuns:

Nu esti coerent deloc. Daca placa video e prea slaba iar procesorul e bun => procesorul va fi tras in jos de placa video. Treaba e valabila si invers. Trebuie sa existe un echilibru intre cele 2. Nu pot sa pui placa video de 200 ron pe un procesor de 1.000 ron. Am dat un exemplu.

| Generation22 explică (pentru vladsoare):

Pai si ce placa video ar trebui sa iau ca sa fie cam egala de 1 giga?