| RaveNSaD a întrebat:

Niste intrebari legate de jocul duel masters. 1) la un double breaker trebuie sa fie tap ca sa poată distruge doua scuturi?
2) de cate ori pot folosi abilitatea de double breaker?
3) daca am tapat un double breaker si i-am luat 2 scuturi adversarului, după ii pot da untap, după ii pot da iar tap si mai pot sparge 2?
4) o creatura fara efecte speciale poate sparge un scut? Cum?
5)după ce spargi toate scuturile si adversarul mai are cărți pe teren trebuie sa le omori ca sa câștigi sau doar sa ma ataci (sa dai tap) o singură data chiar daca creatura moare?
6) ce face un slayer

1 răspuns:
| dante94 a răspuns:

Nu am mai auzit demult de acest joc aveam la un moment dat pachete de carti si ma jucam cu amicii mei inventasem niste reguli nu zic ca sunt corecte dar o sa incerc sa iti raspund la intrebari :
1 in principiu cartea sa fie pe masa si activata
2 de cate ori vrei daca monstru inca e pe masa si nu a fost distrus
3 nu merge trebuie sa astepti
4 da daca inamicul nu mai are monstri pe teren
5daca imi aduc bine aminte elimina un monstru al adversarului