| TheNiceDay a întrebat:

Nu imi mai merge cateodata butonul acela de la unitate in care bag tastatura si simt si eu ca este slabit.Cand bag cablul de la tastatura dau putin de el ca sa o ia.Eu cred ca s-a miscat butonul dinauntrul unitatii...nu cred ca e tastatura devina. Vroiam sa il fac eu dar nu am cum pentru ca butoanele alea doua sunt bagate intr-un fel de carcasa si sunt conectate la placa.Cam cat m-ar costa sa o duc la reparat sa imi refaca butonul acela?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Tastaturile nu se bagă în butoane; alea sunt pentru altceva (porni/oprit, reset etc.); probabil te referi la o mufă.
În mod normal, repararea / înlocuirea unei mufe nu ar trebui să fie prea scumpă, având în vedere că e o piesă foarte ieftină și nu necesită nici manoperă complicată.

1 răspuns:
| TheNiceDay explică:

Asa mufa.Nu stiam cum sa ii spun laughing