| AlinH05 a întrebat:

Nu stiti vreun joc gen Empire goodgame, sau ceva asemanator in care iti construiesti un imperiu, cuceresti. ceva in care actiunea sa se petreaca in timpul imperiului roman, sau persan (Sparta, atena) sau prin Europa, sa fie harta lumii reale. de browser preferabil, sau online, in care sa pot "colabora" in joc cu un prieten de ex. Un joc de strategie chiar daca cu armata moderna si nu cea din antichitate... Dati orice sugestii, poate o sa-mi placa si altceva thinking Dau FUNDITA!

6 răspunsuri:
| doarintrebatima a răspuns:

Gasesti pe Facebook multe jocuri de genul asta de ex:Empires & Allies, Social Empires, Dragon City, Social Wars, Galaxy Life si multe altele! Funda?

| SmoKilla a răspuns:

Incearca age of empire sau red alert sau dragon city

| paulgabriel99 a răspuns:

Throne rush ( e pe facebook )

| TheDarkKing a răspuns:

Little Epire, Travian, Triburile, Grepolis
sper ca ti-am fost de ajutor

| baxxillaz a răspuns:

Rome:Total war este despre antichitate.Totusi, daca doresti Co-op sau multiplayer, ti-as sugera sa te uiti la toate jocurile total war si sa alegi apoi.

| Bedelici_Radu_1994 a răspuns:

Total war : Rome 2