| LucianMoraru a întrebat:

o problema cu jocul World of Tanks. Deci, am un processor Intel Pentium Dual Core E5300 de 2.60, 2,5 Gb Ram si o placa video Nvidia Geforce 210 de 512 Mb si am lag, merge, dar intrerup. A mai avut coneva problema asta, am citit pe forumuri ca ar fi procesor de vina, ma puteti ajuta sau sa-mi dati o explicatie

Răspuns Câştigător
| florinboss10 a răspuns:

Da,procesorul e de vina, am exact aceeasi placa video si ram, dar procesorul de 3.2 dual core, incearca sa downloadezi wot tweaker, acesta dezactiveaza efectele, nori, fumul etc.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

E si de mirare sa ai lag, placa video este o pocnitoare. Nu e placa video de jocuri, ci mai degraba de multimedia ( filme, youtube, etc ). Cat despre procesor si memoria ram, sunt ok pentru WOT. I-ati placa video de gaming!

| LucianMoraru explică (pentru Jipa95):

Ba, uite care e treaba, nu le ai, mai documenteaza-te, am jucat si gta 4 pe placa asta, toata seria dirt si multe altele, nu te mai baga in seama daca nu sti, toti care au procesoarele astea au problema asta, nu te mai da destept daca esti varza

| Jipa95 a răspuns (pentru LucianMoraru):

Du-te bai vere cu pocnitoarea aia a ta pe care o numesti ''pc'' :))
Deci asta e placa ta video : http://www.emag.ro/......EDY0DBBBM/

Cam ce jocuri poate sa iti ruleze tie panarama aia. Bai nenicule i-ati cel mai rapid procesor pe care il poti pune tu pe placa de baza. Jocurile care nu iti merg in mementul de fata, de la placa video este. Esti prost informat, si vad ca ai 0 cunostinte in acest domeniu. Si daca vrei sa iti demonstrez ca eu nu gresesc in ceea ce-t ispun mai aduc cativa useri aici sa te convinga.
Asculta tu bine aici la mine. iti vei lua procesor, iar WOT o sa ti se miste la fel de prost. Schimba-ti placa video. te cred ca ai dus tu dirt 3 si nu mai stiu ce jocuri cu ea, dar nu ai trecut de low si la rezolutie si la preset.

| KodrutZ a răspuns (pentru LucianMoraru):

GTA 4 e o flasneta ordinara, seria Dirt e optimizata extrem de bine. E5300 e un procesor acceptabil pentru WoT, buba e ca - banuiesc ca rulezi Windows 7, ca asa e cul - ai ram prea putin si placa video e un rahat cu mot. Nu de alta, dar WoT e optimizat cu picioarele. Plus de asta, nu avem noi habar ce bazaconii mai rulezi in paralel cu jocul, daca ai probleme cu hardul, etc.