| DannyDiamant555 a întrebat:

Salut TPU,
Pe un laptop Acer cu procesor Intel-Core i3 de 2. 4ghz, 4GB RAM si placa video nVidia GeForce de 2GB, ar merge GTA IV, FIFA 14, DARKSIDERS 1 SI 2, FARCRY 3 si tot felul de jocuri din astea misto?
Si daca mai stiti si alte jocuri in afara din astea care merg spuneti-le.
Funda celui mai bun raspunsbig grin

2 răspunsuri:
| kingD0G a răspuns:

Da, o să mergă. La Far Cry 3 și Darksider 2 o să meargă cu fps decent fară frame drop-uri dacă dai la setari medii ale graficii în joc.

Uite niște jocuri care o să-ți meargă cât de cât decent:

seria Assassin s Creed (excluzand Black Flag care este prost obtimizat)
Bioshock 1, 2
Limbo
Thomas Was Alone
Half Life (seria)
Contrast
Deadlight
Dead Island
Pirates of Caribbean At Word s End
Dirt 2
Edge
Fallout New Vegas
Fallout 3
Fez
Game Dev Tycoon
Mafia 2
Max Payne 1, 2
etc...

| DannyDiamant555 explică (pentru kingD0G):

Nu prea inteleg ce inseamna fps, si fara frame, stiu sa instalez jocurile sugerate de tine dar in prima parte nu prea am inteles ce vrei sa spui,
Dar Dirt 3 merge? sau Most wanted 2012? sau nfs shift?