| AlexandruCro a întrebat:

Peste 2 zile mama mi-a zis cami cumpara placa video Nvidia Geforce 9800gt si as vrea sa va intreb ce jocuri sunt bune pentru aceasta placa video si sa tineti cont ca am gpu Intel celron D 336, 2gb Ram, windows xp, service pack 2. as vrea sa-mi spuneti jocuri mai mult shoter sau cu zombie sau daca mai stiti ceva gen prince of persia sau assasin cred... 5 funde raspunsul cel mai bun si mai rapid (ps nu injurati)happy as vrea sa va mai intreb despre VIA Chrome9 HC IGP sa-mi ziceti cat de buna este dc ma intereseaza acest lucru? pai am vazut cau rulat si crisis 1 pe el desi aveam lag as vrea sa va intreb cu ce placa se aseamana VIA Chrome9 HC IGP ma refer ce placa seamana cu ea nVIDIA geforce 6600 gt la asta ma refer cat de buna ar fi si care dintre placile alea seamana si as mai vrea sa tineti cont de celron D 336 cand imi recomandati jocurile va rog

Răspuns Câştigător
| Alexinho007 a răspuns:

Cred ca ai vrut sa zici 8800GT pentru ca 8900GT nici macar nu exista....Problema este ca aceasta placa video nu are suport DX11 si daca vrei sa joci Crysis 3 sau un joc aparut cam dupa august 2013 nu prea cred ca o sa-ti mearga deoarece jocurile nu prea mai cer DX9.Pai la jocuri nu stiu ce sa iti zic avand in vedere ca procesorul nu este unul grozav, totusi sunt destule jocuri care sa-ti mearga fluent pe PC-ul tau:
-Crysis 2(o sa iti mearga pe low cam 20=25 fps)
-Call of Duty Black Ops 2(cam pe medium si cam 20-25fps)
-The Walking Dead
-Skyrim
-Hitman Absolution
-FIFA 13, 14
-Batman Arkham Aslyum(poate si City)
-Tomb Raider 2013
-Mafia 2
-Mass Effect 2, 3
-seria Call of Duty Modern Warfare
-Far Cry 1, 2(poate si 3)
-Borderlands 1, (poate si 2)
-Bully Scolarship Edition
-Dishonored
-Prototype
-Homefront
-Bulletstrom
-Splinter Cell Convinction(Blacklist nu prea cred)
Cam astea sunt jocuri noi si faine pe care eu le-am jucat pe PC-ul meu.Si inca ceva iti recomand sa-ti pui Windows 7 deoarece jocurile din ziua de azi nu prea mai au suport pentru Windows Xp.....Deci sper ca te-am ajutat!

| AlexandruCro explică (pentru Alexinho007):

Mersi de jocuri mai astept putin poate mai sunt postate raspunsuri daca nu primesti cele 5 funde u

| AlexandruCro explică (pentru Alexinho007):

Si apropo am zis celron d 336 e cam praf adica sunt sigur ca nici no sa porneasc black ops 2 cu asemenea procesor daca e sa-mi cumpar poate la anul happy

| AlexandruCro explică (pentru Alexinho007):

De fapt voiam sa zick 9800 gt nu 8900 dar ma grabisem finca trebuia sa plec la scoala happy

| Alexinho007 a răspuns (pentru AlexandruCro):

Aaaa...deci atunci e foarte bine! O sa poti juca in conditii optime fiecare joc din lista de mai sus! 9800GT e o placa video foarte buna si isi face foarte bine treaba in jocuri! Nu-ti fa griji cu procesorul, o sa iti porneasca si Black Ops 2 fara probleme!

| AlexandruCro explică (pentru Alexinho007):

Ok bine mersi mult mai stau un timp sa vad cine mai posteaza ceva si apoi iti dau cele 5 funde