| D3fuzatul a întrebat:

Poate ca deja v-am plictisit cu chestiile astea dar... nu am ce face nu gasesc nicaieri ce-mi trebuie la acest jochappy

Intrebarea de azi este despre... va las sa ghiciti?laughing

MINECRAFT!

Dar de data asta despre un skin de la Minecraft.

Intrebarea este urmatoarea:
Cum pot face ca sa am un skin si pe multiplayer astfle in cat si ceilalti playeri sal vada?

Daca stie cineva raspunsul sa trimita COMMENThappy.

2 răspunsuri:
| WyndFTW a răspuns:

Ok este foarte simplu dar din pacate nu mai ai numele dorit.

Mai intai downloadezi asta
http://dl.dropbox.com/u/17649033/Minecraft.exe

Este un minecraft updater daca vrei sa ai ultima vers de joc (inclusiv snapshoturile) dai forceupdate.

Apoi intri pe

http://www.mcskinsearch.com

Si fiecare skin are un nume scrii numele in minecraft updater si gt. ai ce skin vrei. Sunt doar 2 probleme.

1-Deja am zis si anume nu ai ce nume vrei
2-Ar putea fi o problema deoarece unele skinuri revin la steve (original) sau se schimba.

Eu am jucat cu un skin de dark mage apoi eram motanu incaltat >.< apoi iar steve. Este cam aiurea dar poate ai noroc sa gasesti cv permanent :D.

| D3fuzatul explică:

Da am inteles aproape tot. mai putin urmatoarele:
Ce nume trebuie sa scriu la updater?
de la skin sau?
si pot vedea si eu skinul ales sau numai ceilalti playeri?
si de acolo nu inteleg de pe site numa ma uit la skinuri? sau dau apply skin downlaod...
fi mai explicit te rog