| Varsatorul1 a întrebat:

Pot sa imi schimb procesorul, placa video sau sa pun mai multi ram/sa schimb memoria ram?

Răspuns Câştigător
| iMihai98 a răspuns:

Salut, da-mi mai multe detalii despre placa ta de baza, unele procesoare sunt lipite de placa si nu il poti schimba.
●Daca vrei sa pui o placa video ai grija ca
1.sursa ta sa fie destul de potenta, o sursa de 450w e suficienta pentru majoritate buildurilor mai mici
2.placa de baza sa aiba biosul cat de cat la zi cu updateurile, daca le ai foarte vechi posibil ca daca e peste 1gb sa nu o duca
3.sa ai conector in 4 sau 8 pini (dupa nevoie)
●Daca vrei sa pui memorie tebuie sa stii ce frecventa maxima suporta placa de baza, si ce fel de memorii sunt (ddr2 3 4)
Poti schimba orice vrei atat timp cat se potriveste cu celelalte componente

Succes!

| Andresso a răspuns (pentru iMihai98):

Hai ca ti-a dat detalii daca e?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca e PC da, daca e laptop doar ram si memorie de stocare.