| Yoloo4437 a întrebat:

Recent am facut rost de un cont de GeForce Now dar tot primesc "High packet loss"si nu stiu ce sa fac, net-ul este de aproape 100mps si nu am nicio aplicatie in fundal. Nu am lag in jocuri, toate merg 200+ dar calitatea vizuala scade. Stiti cum as putea sa rezolv asta?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Doar prin actualizare de firmware daca iti permite routerul/modemul, diverse drivere de internet, placa de retea gigabit (dedicata), sa-ti maresti banda de internet, sau cablul respectiv (sa nu fie pe wi-fi ca acolo ai packet loss sigur). Maxim sa-ti pui niste filtre pe pachete, sa dezactivezi antivirus, firewall, sa treaca mai "nefiltrat". In rest, nu prea poti face multe.

| Yoloo4437 explică (pentru CM7YRE):

Stii si daca pot juca Fivem pe GeForce Now?

1 răspuns: