| anonim_4396 a întrebat:

Recent m-am apucat sa invat limbaj de programare HTML.

Vreau sa stiu daca pot sa adaug un fel de buton care cand il apas sa deschida un fel de pagina exact ca si cum as apasa pe facebook sa vad mesajele.

Va rog am mare nevoie

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

HTML NU e limbaj de programare. In principiu ce zici tu se poate face cu text link sau o imagine, ambele cu A HREF daca nu ma insel. Oricum, e treaba depasita ce intrebi tu (butoanele, ma refer).

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand HTML nu e limbaj de programare.

fereastra aia care o vezi tu la fb e cel mai probabil facuta in javascript nu doar in html

| Soare_Cristi_1994 a răspuns:

Ca sa faci chesti de genul, nu trebuie sa stii numai html, ci si javascrip, asa ca iti recomand sa inveti mai bine html, iar apoi sa te apuci de javascript.