| Adas_Sebastian_1994 a întrebat:

Salut TPU,recent mi-a venit cardul (MasterCard debit) si am incercat sa imi cumpar un joc de pe steam,acela fiind CS:GO... Dar nu ma lasa sa mi-l cumpar, deoarece apare chestia asta : "Comanda nu a fost finalizată. Datele cardului de credit au fost refuzate de către bancă." Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| Adas_Sebastian_1994 explică:

Am pus toate datele corecte, dar nimic

| ExpertHost a răspuns (pentru Adas_Sebastian_1994):

Verifica atent daca numarul cardului este scris corect, daca cvv2 este scris corect (cele 3 cifre de pe spate, langa semnatura) si daca pot fi facute plati online cu cardul respectiv. Poti afla numai daca te duci personal la banca sau, intr-un caz fericit, sunand la call-center.
La fel de mult conteaza sa ai suficienti bani pe card (nu calcula exact conversia si asigura-te ca ai macar 10 lei in plus fata de cat consideri tu ca ar costa).