| OxEdAN21 a întrebat:

Recent mi-am formatat laptopul bine pana aici. Am luat de pe nvidia.ro driver de la placa video nVidia GeForce 8400M G 331.26 l-am instalat si la final ii dadeam restart la laptop si cand aparea la Welcome se bloca. Am intrat in Safe Mode si am dezinstalat Driverul de la nVIDIA si merge bine acum. Deci ce trebuie sa fac sa mearga driverul fara sa se blocheze laptopul. Multumesc.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca asta:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi tot ce trebuie sa instalezi ulterior si cele mai noi.

| Salontanul a răspuns (pentru OxEdAN21):

Automatic installation

| OxEdAN21 explică (pentru Salontanul):

Am Windows 7

| Salontanul a răspuns (pentru OxEdAN21):

Eu ti-am raspuns. Apasa "automatic installation". Nu conteaza ce Windows ai. El detecteaza automat ce trebuie.

| OxEdAN21 explică (pentru Salontanul):

Cred ca tu nu ai inteles problema mea
Eu aveam update-ul de inainte dar atunci cand il instalez si dau restar imi apare logo laptop Starting Windows apare Welcome se invarte chestia aia acolo un pic dupa se blocheaza. PLEASEEE HELP ME

| Salontanul a răspuns (pentru OxEdAN21):

Ai probleme cu Windowsul. Nu este o varianta buna sau computerul este unu slab. Nu pot sa te ajut daca nu vad.

| Salontanul a răspuns (pentru OxEdAN21):

Apropo! Ia-ti un Windows de aici:
http://www.w7forums.com/......ads.12325/
Este curat, fara virusi si modificari.

| Johndoe2023 a răspuns:

Poate ca nu se bloca, ci doar iti facea setarile daca driverul este corespunzator si compatibil cu sistemul de operare instalat

| OxEdAN21 explică (pentru Johndoe2023):

Pai inainte cand instalam driverul imediat. Sau am luat update de la placa video si la fel si cand am reinstalat driverul vechi mergea. Mai astept raspunsuri