| Ionut312 a întrebat:

Sa aveti zi de iarna frumoasa!
Imi puteti spune care placa video este mai recomandata pentru jocuri?
--Sapphire ATI Radeon HD7770, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E
Sau
--Gainward nVidia GeForce GTX650, 1024MB, GDDR5, 128bit, MiniHDMI, DVI, PCI-E

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce buget ai? Sint aproximativ egale cele mentionate de tine, dar ar merita sa mergi pe un GTX 650 OC sau pe un HD 7790.

| buzucan a răspuns:

Inainte de a face achizitia, asigura-te ca ai citit articolul http://configpc.info/sfaturi-de-achizitie-pentru-placa-video.html
Te va ajuta sa alegi mult mai bine placile video. In plus, ai cateva super oferte in articol. Poate te ajuta.

| Veratu a răspuns:

Gainwaed nVidia GeForce GTX650, 1024 mb, GDDR4, miniHDMI, DVI, PCI-E cred ca r fii mai buna, am si eu la fel si nu am probleme cu jocurile. Bafta!