| Tentacle111 a întrebat:

Sa luam ca exemplu Call of duty.Care e diferenta daca il cumpar de pe Steam sau de pe un magazin online de ex. Altex? Nu sunt sigur de ceva.Pe Steam sunt mult mai scumpe jocurile fata de Altex,Emag, etc.Dar daca il iau de pe Altex de ex., ma voi putea juca cu prietenii? Adica pe Steam ai acolo "Friends", dar daca nu e de pe Steam, cum imi voi putea invita prietenii?

5 răspunsuri:
| rapp2020 a răspuns:

Nici o diferenta.doar ca te poti juca online pe steam.

| Lothar a răspuns:

Steam e o platforma
Ca sa joci cu prietenii ai nevoie de o platforma.
Mai bine iti iei jocul gratis de pe net decat sa dai o gramada de bani pe el

| Tentacle111 explică (pentru Lothar):

Dar eu as vrea sa ma joc co-op cu prietenii si alti playeri.Deci daca mi-l iau de pe altex de exemplu nu o sa ma pot juca cu prietenii?

| Lothar a răspuns (pentru Tentacle111):

Ce call of duty ai?
Unele merg jucate fara steam

| Tentacle111 explică (pentru Lothar):

Nu era vorba de call of duty.Am dat un exemplu.Adevaratul joc pe care vreau sa il iau e Dead Island 2.Si de aia voiam sa stiu,