| Drami a întrebat:

Stiu ca este o intrebare cam stupida dar am un laptop Lenovo cu procesor Intel(R) Core (TM) i5-3230 CPU 4GB RAM si placa video Intel(R) HD Graphics 4000 si as vrea sa stiu daca pot inlocui placa asta video cu una Nvidia GeForce GTX 660.
Sper ca pot.

P.S:As vrea sa stiu cum va merge GTA V cu placa noua
. Sper ca va merge bine.
Astept raspunsuri.
Multumesc anticipat.
Funda!

2 răspunsuri:
| intrlp a răspuns:

Nu va merge.

| Anonymous744 a răspuns:

Pai placa ta video HD Graphics 4000 este placa video intrgrata de la procesor, ea fizic nu exista, este incorporata in procesor.
Si da, poti inlocuii ( pentru ca nu ai nimic ) placa ta video actuala cu GTX 660. Acum depinde si de placa de baza dar va merge.
Si in legatura cu GTA 5, cu aceea placa va merge perfect la standarde de Medium pentru ca te trage in jos ram-ul si ai neaparat nevoie de windows pe 64 bit deoarece daca e pe 32 bit, windows-ul va vedea decat 3.86 RAM ( sau ceva de genul ) iar gta are nev de fix 4 sau mai multi!
Sper ca te-am ajutat!
Funda? big grin

Edit* : Sry, acum am vazut ca ai scris ca ai laptop, daca nu este placa video speciala pentru laptop nu va merge sad