| Kid61 a întrebat:

Tocmai am instalat Windows Vista pe un calculator, dar dupa instalarea driverului audio, tot nu am sonor la el. In timpul instalarii imi apare un mesaj de avertizare de la Windows, i-am dat "Continuare instalare", dar driverul tot nu functioneaza. Astept raspunsuri de la voi! Funda happy

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra aici:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.

| Kid61 explică (pentru Salontanul):

Deci am facut exact cum mi-ai spus, nu-mi apare in "My driver" driverul audio pe care l-am instalat, asta inseamna ca e instalat bine, dupa cum ai spus. Atunci de ce nu am sunet la calculator?

| Salontanul a răspuns (pentru Kid61):

Habar n-am. sa nu fie ceva intrerupt. un cablu care nu este pus bine. Stricate boxele. Eu stiu?!

| Kid61 explică (pentru Salontanul):

Multumesc. Am depistat problema, era de la mufa placii de sunet care nu face bine contact. Multumesc oricum de ajutor!

| Salontanul a răspuns (pentru Kid61):

Multumesc si eu pentru funda.